OdporúčameZaložiť web alebo e-shop
 

The Sims 2

BlueBoard.cz

                              Sims 2-Štastná cesta

Datadisk Šťastnú cestu vyšiel  7. septembra 2007

Cestujte do troch vysnených destinácií
Každá poloha ponúka pre vašich Simov unikátne krajiny a miestnych obyvateľov ako napr. Ohnivý tanečník, Ninja, s ktorými sa Simovia stretnú a dozvedia sa od nich viac. Vyskúšajú tiež miestnu kuchyňu a pri objavovaní nových miest budú obdivovať kultúrne pamiatky.

Pošlite vašich Simov na túry
Jazdy na člne s preskleným trupom, dobrodružné túry s mikrobusom a iné exkurzie sú nové zábavné činnosti Simov, no môžu sa naskytnúť aj nejaké prekvapenia všade na ceste.

Nakúpte alebo nájdite unikátne veci
Obchody s unikátnymi objektami môžete nájsť iba počas výletu vašich Simov, napr. vzácne šperky, ktoré môžu nosiť a odniesť si ako darček domov. Natrafte na skryté oblasti a zbierajte na plážach mušle, alebo vykopte poklad!

Strávte čas v nových cestovných vybaveniach
Vyhoďte peniaze na luxusný apartmán, alebo šetrite simoleony a vyberte si skôr útulnejšie ubytovanie. Vaši Simovia sa budú tešiť z komfortu servisných izieb, rozmaznajú sa v kúpeľoch a mnoho viac.

 

Odštartovanie dovolenky
Na začatie akejkoľvek dovolenky potrebujete iba jednoducho použiť telefón, alebo počítač. Otvorí sa vám nové okno "Plánovača výletov", kde vyberáte nasledovné základné informácie pre vašu vysnenú dovolenku:
Trvanie (max. 7 dní)
Kto ide na dovolenku (nemusí to byť iba člen rodiny, ale aj priatelia)
Kedy (vyberáte deň v týždni)
Kde (v akom  hoteli)
Po dorazení si ďalej vyberáte hotelovú izbu alebo si zakúpite dovolenkový dom. K dispozícii máte turistického sprievodcu, ktorý vám poradí s vecami, ktoré sa tu dajú robiť.

Počas dovolenky
Je tu nový druh znakov všetkých Simových naučených aktivít, ktoré získal počas jeho doterajších dovoleniek. Napr. ak sa Sim naučil hula-hula tanec, ikona je zaplnená.

Suveníry, kupené alebo nájdené, môžete zobrať domov a vystaviť si ich alebo ich predať. Šperky môžete zasa nosiť alebo darovať.

Nové NPC postavy
Poslíček - ukáže vám hotelovú izbu
Ninja
Yeti - nová zvláštna po
stava, ukazuje sa strateným Simom v nových zónach, ktoré odblokovali. Ak ho nájdete, môžete si ho vziať do domu, môže vyrásť alebo zomrieť. Má rád tanec. Navyše dáva tiež pozor na deti.

Simovia
Môžu nosiť piercingy, prstene, náramky a náhrdelníky, môžete dokonca vybrať aj stranu umiestnenia. Všetky etapy Simov budú môcť ísť na dovolenku okrem novorodencov. Tehotní Simovia môžu ísť takisto na dovolenku, ale neporodia (čas na dovolenke je totiž zastavený).

Aktivity
Simovia sa môžu opaľovať, ak sa nenatrú krémom, môžu sa spáliť.
Existujú 3 typy masáži, ktoré sa môžete aj naučiť.
Môžete absolvovať túru helikoptérou, no môže sa cestou prihodiť nehoda.
Simovia sa môžu zúčastniť hier ako hádzanie sekerou, je tu tiež kmeň stromu, do ktorého môžu Simovia vpísať romantické vety.
Môžete sa naučiť 4 typy tancov: hula-hula, ohnivý tanec, tai-chi a tanec hôr.
Pláž teraz prichádza so skutočným morom (bez žralokov) a vlnami, v mori sa môžu Simovia aj kúpať. Na pláži si môžete postaviť hrady z piesku alebo zbierať mušle....

Rôzne
Ak aj máte datadisk Vo svete podnikania, prevádzkovať hotely nemôžete.
Môžete odomknúť nové stavebné nastavenia navštívením dovolenkových stredísk.
Je tu niekoľko nových typov podlahových farieb.
Počas dovolenky môžete meniť izby/hotely.
Dobré a zlé prázdniny zapôsobia na Simov rodinný život a kariéru.

Pirátska loď
Je to jeden obrovský objekt, kde sa Sim môže šplhať a hrať. Loď ukrýva ducha, ktorého treba rozosmiať (vyliečiť ho z trápenia). Potom vás naučí pieseň na harmonike, ktorú ďalej vy môžete učiť svojich priateľov.


Ďalšie obrázky:

     

Ďalšie znaky:
• Teenageri sami nemôžu ísť na dovolenku, ale mladí dospeláci už môžu.
• S yetim/bigfootom sa nemôžete zobrať, nemôže mať ani deti.
• Batoľatá, novorodenci a ani maznáčikovia nemôžu ísť na dovolenku.
• Nová životná aspirácia nepribudne.
• iS Ninjou sa nemôžete zobrať.
• Ak si postavíte vlastný hotel, cenník izieb bude stanovený automaticky podľa toho, aké hodnotné objekty sa v izbách nachádzajú.
• V hre bude aj Voodoo bábika, ktorú odomknete po stretnutí sa s doktorom-čarodejom. Ak ju budete vlastniť v inventári, po kliknutí na Sima uvidíte novú možnosť "Voodoo...", ktorá obsahuje rôzne interakcie (pozitívne aj negatívne). Môžete si vytvoriť zo Sima priateľa alebo ho nechať páchnuť atď. Avšak ak budete bábiku používať príliš často, obráti sa proti vám.
• Dovolenkové domy nemôžete obývať inak ako na dovolenke, je to ako obecný pozemok.


 • Hotely sú veľmi podobné internátom. Izbu si môžete vybrať prv, ako prídu ostatní ľudia. Akonáhle sa ľudia ubytujú, ich izba zmizne. Budete im môcť zaklopať na dvere ako v Univerzite. Vy sa ubytujete kliknutím na dvere izby, v ktorej chcete zostať. Ak ste to už urobili, kliknete potom na poslíčka pre prihlásenie. Každý hotel je iný. Cena izby je stanovená podľa hodnoty objektov v hotelovej izbe a jej rozlohy (v priemere okolo 500 simoleonov na deň). Popis hotelu má malú príručku, v ktorej je napísané aký je hotel drahý. Pomôže vám to naplánovať výlet. Potom si Simovia môžu zavolať izbový servis pomocou telefónu. Poslíček im tak môže doniesť jedlo až priamo na izbu.
 • Nový fotoaparát je veľmi podobný tomu univerzitnému. Všetci Simovia majú jeden, nemusí sa dobíjať ani v ňom meniť film. Fotky sa uložia do vášho rodinného fotoalbumu a budete si ich môcť vytlačiť alebo si uložiť vašich obľúbených 8 fotiek do albumu z vášho domáceho počítača.
 • Batoľatá, novorodenci a zvieratá nemôžu ísť na dovolenku. Nemajú tam vraj čo robiť, navyše sú mladé na cestovanie. Ak naplánujete dovolenku, budete si môcť vybrať, či chcete nechať dieťa doma s nejakým dospelým či starým Simom. Alebo si môžete najať opatrovateľku, ktorá sa o dieťa postará, pokiaľ ste preč. Naopak mladí dospelí na dovolenku zájsť môžu.
 • Na nové spušťacie okno (tzv. sims-launcher) nebudete musieť mať prístup k internetu. Ale ak budete pripojení, budete sa môcť naučiť veľa nových vecí nielen o The Sims 2, ale aj ostatných Sims hrách.
 • Môžete vlastniť viac ako jeden dovolenkový dom (žiť sa v ňom nedá) na rôznych miestach a môžete si ich aj sami postaviť. Ak vlastníte dovolenkový dom musíte ho navštíviť, aby ste ho mohli prerobiť (ako v datadisku Vo svete podnikania ). Hotely môžu byť tiež pozmenené, ale aby ste ich mohli prestavať musíte použiť cheaty.
 • Počas dovolenky (v hoteloch, dovolenkových domoch alebo kempoch) si rodinu budete môcť kedykoľvek uložiť a pokračovať s ňou neskôr.
 • Existuje nová možnosť sobáša na hocijakom obecnom pozemku, vrátane tých dovolenkových. Navyše z dovolenky si môžete spraviť svadobnú cestu!
 • Simovia môžu otehotneť na dovolenke. Ale neporodia skôr, ako sa vrátia domov. Čas je tam totiž pozastavený. Môžu dokonca aj zomrieť (napr. utopenie sa v oceáne).
 • Počasie sa bude meniť počas dovolenky, ak však máte datadisk Ročné obdobia. Dokonca si s ním môžete vytvoriť aj dovolenkovú snežnú destináciu, kde vám bude snežiť. Ale tiež vám môže snežiť aj v susedstvách, ktoré vytvorili tvorcovia (napr. na pláži).
 • Je tu hviezdica, ktorú môžete nájsť na pláži, ale nie je živá. Jediné nové zverstvá sú včely a krab. Do včiel môžete vbehnúť, ak nebudete opatrní počas stanovania.
 • Milovanie bude teraz možné už aj v stanoch, húpacej sa sieti a v saune.
 • Bon Voyage nie je viac náročný na váš PC ako ostatné datadisky. Ale akonáhle si nainštalujete nový datadisk a budete vidieť spomalenie hry, doporučujeme vám zohnať si väčšiu RAM. Je tu veľa dát, ktoré hra musí naraz spracovávať, ak máte datadisky. RAM vám s tým pomôže.
 • Simovia teraz môžu žiť na plážovom pozemku, pri ktorom použijete jeden z nových terénov, ktorý vám ho pomôže postaviť v susedstve. Nie však všetky susedstvá podporujú plážové pozemky.
 • Je tu nová vlastnosť tzv. "Kráčanie medzi pozemkami", ktoré pracuje ako taxi, no nemusíte nikomu volať. Kliknete na Sima a zvolíte "Kráčať...". Objaví sa vám okno ako zvyčajne, kam chcete ísť, potom zvolíte kto má ísť s vami a môžete odísť.
 • Simovia si na dovolenku berú vždy celý šatník.
 • Sú tu nové oblečenia zhodujúce sa s dovolenkovými témami. Napr. môžete ísť do hôr a kúpiť si drevorubačské oblečenie. Alebo môžete vyraziť do mesta a kúpiť si Hula sukňu predtým, ako vyrazíte do trópov, takže ihned zapadnete.
 • Aj deti a batoľatá môžu nosiť šperky.
 • Ak chcete, môžete kempovať aj na záhrade.
 • Simovia sa môžu na Slnku opaľovať až spáliť. Tak nezostávajte vonku príliš dlho!
 • Môžete sa stať Ninjou, ale iba ak prejdete jeho podlým kvízom.
 • Yeti nikdy neumrie, pretože je Yeti.
 • Z dovolenky môžete odísť kedy len chcete. Ak už nebudete mať peniaze, nepošle vás to automaticky domov, dostanete účet po návrate domov.
 • Môžete si rezervovať izieb koľko len chcete. 8 Simov môže bývať v 1 izbe alebo každý môže mať svoju vlastnú.
 • Pribudnú nové želania: Chcem ísť na túru (túra trvá okolo 2-3 sim-hodín), Chcem stretnúť Yetiho, Chcem si kúpiť šperky...
 • Simovia budú môcť vykopať kamene, psie kosti, sochy, tajné mapy, alebo (ak máte šťastie) poklad. Tajná Mapa vedie k skrytým pozemkom.
 • Môžete si postaviť za pomoci datadisku Vo svete podnikania vlastný sladký masážny salón, ak chcete.
<