OdporúčameZaložiť web alebo e-shop
 

The Sims 2

BlueBoard.cz

                      Sims 2-Ročné obdobia

       


Datadisk Ročné obdobia vyšiel už 1. marca 2007
 

V datadisku sa striedať všetky 4 ročné obdobia, s ktorými sa spája aj rôzne prislúchajúce činnosti Simov (guľovačka, odhrabovanie listov, záhradkárstvo...).

Simovia si vyjdú von a začnú robiť veci podmienené počasím - guľovačka v zime, rybárčenie vo vlastnom rybníku v lete, či osvieženie sa jarným dažďom.
Zabávajú sa s novými vonkajšími hrami okolo domu a pestujú rôzne druhy ovocia, niekedy aj s neočakávanými výsledkami.
S ročnými obdobiami pribudlo aj nové oblečenie (letné, zimné...)

  

Nové susedstvo a ich rodiny
V datadisku sa objavílo nové základné susedstvo s názvom Riverblossom Hills, ktoré pribudne do zoznamu hneď vedľa Krasohlídkova, Podivína a Veronova. Obsahuje veľa nových rodín vrátane zvláštnej rodiny Greenmanovcov tzv. "zelených ľudí", ktorá sa skladá z 2 zelených Simov s odlišnými potrebami, ako majú bežní Simovia.

Novou zvláštnou postavou po upíroch, vlkodlakoch a iných postavách budú "Plant People" - v preklade "Rastlinní ľudia". Týchto rastlinných ľudí dostanete, akonáhle začnete záhradkárčiť. Správajú sa podobne ako roboti Servo z datadisku Vo svete podnikania - potrebujú teda slnko. Ich ďalšie potreby sú láska a voda.

A čo robí tento tučniak v datadisku s ročnými obdobiami? Do domu sa dostáva náhodne a zjavne chce niečo, čo doma máte a nehodláte sa o to podeliť. Tento malý tvor vás sebou určite dopletie. V dome sa nezdrží príliš dlho, záleži od toho, ako s ním zaobchadzáte. Môžete ho vyhnať alebo si ho na chvíľku pritúliť k sebe. Rozhodne to nie je nový domáci miláčik :o).

Nové znaky
 Na vrchu panela je kalendár 4 ročných období. Môžete si vybrať, ktoré chcete cez okno v náhľade na susedstvo kliknutím na ikonku roč. obdobia. Napravo od tela vášho Sima si všimnite modrý teplomer. Toto je "merač počasia" pre vášho Sima. Ak je príliš zima a oni sú v spodnom prádle, môžu zmrznúť.

 Do miestnosti na tvorbu Simov (CAS) pridali veľmi pekné prvky, ktoré vám dovolia nastaviť si zmenu účesov na každý typ oblečenia (ak napr. chodíte do práce s krátkymi vlasmi a chceli by ste v práci dlhé). Teraz máte na výber. Nemusíte ísť k zrkadlu vždy, keď sa rozhodnete zmeniť účes, po prezlečení do práce sa vám automaticky zmení aj účes, ktorý ste si vybrali.

Zmena počasia a jeho efekty:
Po vstupe do susedstva sa vám objaví okno, kde si ľubovoľne vyberáte obdobia, ktoré sa neskôr budú striedať. Môžete mať len zimu, alebo mix ročných období podľa vášho výberu. Ktoré obdobie si vyberiete je iba na vás. Ale buďte opatrní, pretože ročné obdobia majú istý vplyv na potreby vašich Simov. Každé obdobie trvá 5 až 6 dní. Tu je tabuľka vplyvov na vášho Sima:

Priatelia

Trávenie času s priateľmi

Leto

Rodina

Venovanie sa rodine doma.

Zima

Práca

Potreba pracovať usilovnejšie

Jeseň

Randenie

Všade v ovzduší je romantika

Jar

Ale čo ak chcete len zmeniť počasie na krupobytie, dážď, sneh alebo jasnú oblohu? Teraz je tu "Menič počasia", ktorý tak každý chcel. Menič počasia je nový aspiračný objekt, ktorý zabezpečuje zmenu počasia, ročného obdobia, alebo jeho predĺženie. Na objekt ale potrebujete 7000 apiračných bodov.

Sneh je raz slabý, raz silný, ako to je aj pri daždi. Takže si prosím správne naplánujte deň. Oblečenie, ktoré nosíte má vplyv na všetko, čo sa deje vonku. Existuje nová kategória oblečenia tzv. Outwear, teda oblečenie, ktoré je určené na vonkajšie prostredie. Teraz si môžete meniť oblečenie tak, aby ste perfektne zapadli do počasia.

Uistite sa, že ste Simov dobre obliekli, pretože môžu zamrznúť na smrť. Ak sa tak stane, pozrite sa, či je nablízku niekto s fénom, aby ich telo zase zohrial. Táto dáma zmrzla takmer na smrť. Len tam tak stála a nič nerobila, iba sa triasla. Toto sa stane, keď  ich zabudnete prezliecť, na prezlečenie použite skriňu alebo nový vešiak na kabáty. Ak necháte svoje dieťa vonku v zime príliš dlho, dostanete varovný odkaz od hry.

Simovia sa môžu nachladiť, spiecť na slnku, mať vysoké horúčky, či omrzliny. Keď prší a máte datadisk Pets vaše zvieratká sa budú triasť a báť. Ale aj vy sa budete triasť, keď uvidíte a budete počuť blesky v hre. Maxis hovorí, že to bolo ešte strašidelnejšie pred verziou, ktorú teraz vidíme. Cez zimu môžu zvieratká dokonca uviaznúť v snehu, jesť ho, alebo sa jednoducho iba hrať.

Charakteristika ročných období
 Leto
Leto v datadisku Seasons sa najviac podobá obdobiu, ktoré nás obklopuje v terajšej hre bez tohto prídavku. Je to obdobie, kedy je obloha jasná a všetko okolo je zelené. Zabávať sa môžete so šmýkalkou, či hrať rôzne hry 

v bazéne ako napr. Marco Polo. Bazény si navyše užijete aj s novými stavebnými prvkami - oblé rohy! Ako v skutočnom živote, tak aj v Seasons môžete spozorovať najviac hmyzu počas leta. Cez deň budú vôkol vás lietať krásne motýle, ktoré sa dajú lapať do nádoby. A zasa cez noc vychádzajú žiariace svetlušky.

Keď prší a máte datadisk Pets, vaše zvieratká sa budú triasť a báť. Ale aj vy sa budete triasť, keď uvidíte a budete počuť blesky v hre. Maxis hovorí, že to bolo ešte strašidelnejšie pred verziou, ktorú teraz vidíme. Pri poriadnej búrke môže blesk trafiť strom, alebo Simov, čo určite nechcete, použite preto jednoznačne hromozvod!

 Zima
Najzásadovejším obdobím datadisku je asi zima. Obloha je tmavá, zaťahuje sa oblakmi, stromy a okolité vonkajšie objekty sú zasnežené. Predtým, ako zistíte, že je zima, všade vôkol bude už biela krajinka. Určite vás prekvapení, ako odlišne váš pozemok bude vyzerať po zasnežení

Ako ste si všimli, na obrázku sa stavia snehuliak. Možné je otlačkou do snehu vytvoriť aj anjela. Sneh je miestami hustý a hlboký. Dôležitý je ale fakt, že i keď na záhrade budete mať pol metra snehu, vždy si budete môcť kurzorom myši pozrieť, či pod ním náhodou nie sú noviny. Rozhodne veľmi pozitívne oceníte aj to, že počas snehových kalamít budú mať deti v škole deň voľna.

 Jeseň
Jeseň prichádza tiež v inom svetle. Začína sa zaťahovať obloha, okolie prekypuje všetkými možnými farbami a lístie pomaly opadáva. Počítajte tiež so zametaním lístia. Kopy listov môžete neskôr použiť na pestovanie ako vynikajúci efektívny kompost, ktorý zlepšuje úrodu.

 Jar
A nakoniec jar, obdobie, kedy opať nanovo všetko zelenie. Obloha je mierne oblačná, no počítajte s častými dažďami až poriadnými búrkami sprevádzané krúpobytím, pri ktorých sa vytvárajú mláky. Simovia však do nich radi skáču. Jar je hlavne obdobie pestovania plodín.

Nájdite svoj rytmus s novými stanicami ako napr. New Age (novodobá). Pribudne šesť nových piesní na to, aby ste si svoje rande poriadne užili. Láske sa cez jar veľmi darí. Nechali ste priateľku odísť domov bez toho aby ste všetko zjedli? Teraz môžete jedlo odložiť do chladničky. Buďte si teda istí, že sa nepokazí. Ako dobrá predpoveď počasia môže poslúžiť nová televízna stanica "Weather Channel". Po zapnutí tejto stanice sa vám objaví nové okno vpravom rohu obrazovky s predpoveďou počasia od rosníka, ktorý ale nie vždy bude mať pravdu.

Záhradkárska sieť
Teraz máme skutočne peknú záhradkársku sieť. Môžete pestovať ovocie (jahody) a zeleninu (baklažány, uhorky, papriku, paradajky, fazuľu), predať ju alebo ju uskladniť na neskôr. Seasons nám dáva možnosť vytvoriť si aj skleníky pre lepšiu úrodu. V hre budete mať

k dispozícii svojho vlastného strašiaka, ktorý bude strážiť vašu záhradu a chrániť ju pred zlými vecami. Varujte sa ale pred škodlivým hmyzom a zbavte sa chrobákov pomocou pesticídov. Buďte však opatrní, môže sa stať niečo zaujímavé, ak sa s tým budete príliš hrať. Na uľahčenie pestovania tu sú zavlažovače pod uhlami

90, 180 a 360, ktoré polejú vaše rastliny každý deň. Už viac nemusíte volať záhradníka. Ak si myslíte, že ste veľmi dobrí v pestovaní rastlín, prihláste sa tak do Klubu záhradkárov. Je to zadarmo. Záhradkárstvo zaberie veľa času, ale stojí za to, pretože si neskôr môžete pripraviť vlastné džúsy s novým odšťavovačom! Jablká a citróny, ktoré vypestutuje môžete kombinovať a vytvoriť tak limonádu prospešnú pre Simov (napr. deťom bude učenie trvať kratšie).

Obecný pozemok a nové vymoženosti
Chceli ste sa v lete niekedy ísť korčuľovať alebo jazdiť na kolieskových korčuliach? V Seasons si to už dopriať môžete ako na ľade, tak aj na parketách. Deti vedia korčuľovaním stráviť celý deň.

Priali ste si rybárčiť, aby ste si ulovili nejakú rybu na dobrú večeru alebo vyhrali odznak? Teraz môžeme všetci v blízkom rybníku, alebo tiež vo vlastnom. Dúfam, že sa vám podarí chytiť veľkú rybu na návnady, ktoré ponúkajú. Ak nie, neskôr sa iste zlepšíte a chytíte tak väčšie a lepšie ryby, ktoré si ľahko upečiete s novým grilom.


 

 

  • Susedia vás budú navštevovať vždy v aktuálnom sezónnom oblečení, nemôže sa preto stať, že v zime prídu v kratkom tričku.
  • Simovia môžu mať dom postavený celý zo skla s využitím nových nástrojov sklenníka a normálne v ňom žiť.
  • Pribudli nové rovnaké interakcie k batoľatám a zvieratám. Môžu sa hrať v snehu, jesť ho, hrať sa s motýľmi a svetluškami.
  • V jeseni z paliem nebudú opadávať listy tak, ako v skutočnosti.
  • Letné prázdniny deti nebudú mať, ale zato dočasné kalamitné počas zimy áno!
  • Počas leta prší menej ako na jar.
  • Vynovené bazény, ktoré môžete stavať i do oblukov, obsahujú už aj vlny pri narušení hladiny.
  • Všetky účty teraz môžete zaplatiť naraz
<